MAGICKÉ VELIKONOCE A OSTARA - JARNÍ ROVNODENNOST: THAJSKO - OSTROV KOH LANTA

„Jeden z posledních nedotčených přírodních rájů v Andamanském moři.“

Ostara, čili jarní rovnodennost, jeden ze svátků v Kole roku, přechodový sezónní svátek - a vlastně i Velikonoce - jsou oslavou světla, vnitřního i vnějšího ohně, nového života a slunce, které začínají vítězit nad zimní temnotou, také však magický čas stejně dlouhého dne jako noci, a tedy i rovnováhy v našich životech, nových začátků, obnovy, rodící se plodnosti a jejího rozkvětu, projektů, plánů i prvních kroků k jejich realizaci, období v němž se rodí nové tvořivé myšlenky a my můžeme potencovat své budoucí úspěchy a prosperitu.
Kde jinde by oslava odvahy k novým začátkům, bujného života podpořeného ohněm probouzejícího se slunce, zhmotnění snů, božských darů v nás samých i těch, kterých se nám dostává "navíc", z rozkvětu ženskosti v ženě a mužnosti v muži, vytváření prostoru pro všechno nové a svěží byla smysluplnější a účinnější pro naši budoucnost, než tam, kde se potkávají všechny živly v harmonické rovnováze?
Přestože si mnozí z nás myslí, že už viděli spoustu nádherných západů slunce na různých místech planety, je právě zde na Lantě západ slunce ten nejnádhernější. 
Každý den neopakovatelný nový zázrak. Zažijte ho s námi v průběhu plných 14 dní v období odcházení starého a zrodu nového, v čase Velikonoc!

Koh Lanta byl dlouho zapomenutý ostrov, i dnes se zde můžete procházet po pláži a při troše štěstí nepotkáte člověka. Centrální částí ostrova se táhne krásný národní park. Koh Lanta je rájem pro potápěče, patří mezi Top 10 nejlepších lokalit k potápění. Přežívají zde stromy, jež můžete vidět již jen v deštných brazilských pralesích. Obyvatelé ostrova si jsou mírumilovní a srdeční. Ostrov nabízí i mnoho sportovních aktivit jako potápění, horolezectví, pěší túry, bivakování v džungli, jízdu na slonech a mnoho dalšího. Ve zdejším chrámu můžete meditovat s místními budhistickými mnichy.

Program:

- každé ráno hodinové cvičení jógy, pranajáma, relaxační techniky či mantry
- v průběhu dne a někdy i večer různé techniky a rituály jak ženských tak smíšených kruhů (rituály jarní rovnodennosti - Ostary - a nových začátků, oslava bohyň jarní rovnodennosti, rituály základních ženských archetypů - panna, milenka, matka, stařena - a s nimi spojených aspektů a mnoho dalšího)
- každý podvečer praktikování metod osobního a duchovního rozvoje, zpívání manter či meditace v pohybu za doprovodu kytary či bubnů, relaxační techniky.

V rámci podvečerního sezení příprava ochutnávky čajů.

Pokud máte nějaké svoje nástroje, můžete vzít s sebou např. tibetské mísy, rumba koule apod.

Na programu se budou podílet:

Judita Peschlová - lektorka a průvodkyně žen, ženských kruhů s dlouholetými zkušenostmi a praxí u nás i v zahraničí, absolventka mnoha certifikovaných kurzů v oblasti osobního rozvoje, konstelací, první praktikující certifikovaná terapeutka andělské terapie v ČR i v SR...

Jaroslav Vaculík – hudebník (hra na klávesy, bonga a strunné nástroje), skladatel, cestovatel a výborný znalec Koh Lanty

Lenka Hykešová - 18 let praktikuje jógu (hatha jógu, Iyeangar jógu), meditace pod vedením lamy Oleho Nydahla, absolventka meditačních seshionů s využitím tensegrity sestav, provozovatelka Mystické čajovny

Cena pobytu:

Zahrnuje letenky, transfer autem na ostrov a ubytování:

1. 25.600,- Kč za osobu – pokud budou ubytovány 3 osoby na pokoji (přistýlka + manželská postel)

2. 29.600,- Kč za osobu – pouze dvě osoby na pokoji

Cestovní pojištění si každý zařídí osobně.

Cena programu: 1.800,- Kč za osobu/pobyt

Termín : 1.4. – 14.4. 2015

Ubytování: V luxusních vilách, které disponují dvěmi ložnicemi, ke každé je vlastní WC, koupelna, klimatizace. Ve vile je k dispozici velká vybavená kuchyně, terasa a možnost využití bazénu.

Doprava: Letecky z Prahy a zpět.

- Praha – Bangkok, s přestupem (dle letenky v Kyjevě, Moskvě, Dubai...)
- Bangkok – Krabi, vnitrostátní letecká společnost
- Transfer, autem z Krabi na Koh Lantu ̈

Stravování: Každý si bude zajišťovat sám, případně se mohou domluvit skupinky ubytované společně v jedné vile na společném stravování. Trhy a nákupní zóna je nedaleko od vily a nabízí pestrou nabídku za velmi přijatelné ceny, naleznete zde i typické thajské restaurace.

Doprava po ostrově: Typickým thajských tuk-tukem za nízké ceny, příp. taxi či pronajatým vozem.

Pláž: Pláž Klong Khong je vzdálená cca 350m a využívá se při přílivu, z dalších pláží doporučujeme např. Long Beach, Ba Ka Tiang Beach a další menší pláže, na které je možné dojet tuk-tukem.

Tipy na výlety a aktivity :

- Návštěva sloní či hadí farmy. 
- Prohlídka budhistického chrámu na severu ostrova – zde bychom se pokusili domluvit. např. společnou meditaci s mnichy a jejich požehnání.
- Projížďka na slonu či pěší turistika džunglí.
- Potápění a šnorchlování - v blízkosti ostrova je jedna z nejatraktivnějších lokalit světa, korálový útes Hin Daeng, Hin Muang - zde můžete spatřit manty, žraloky, barakudy, želvy a spoustu tropických ryb.
- Jeskyně – adrealinový průlez místních jeskyní, které jsou ukryty hluboko v džungli.
- Kajating – proplouvání na kajaku mezi mangrovníky.

Thajské masáže: Určitě také nezapomeňte využít možnosti pravých thajských masáží, které Vám poskytnou masérky na většině pláži za velmi nízké ceny!

Kontakt: judita.peschlova@gmail.com

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: