PRAXE KNĚŽKY: NOVODOBÁ ALTERNATIVA OBŘADU MENARCHE (prvá menstruace dívky)

 

Jako kněžky Bohyně se můžete setkat i s matkami, babičkami, resp. jejich dcerami, které si nebudou přát tradiční, klasickou podobu rituálu menarche. Co s tím, pokud přece jenom budou po vás chtít provést tento překrásný a pro každou dívku a ženu nejenom důležitý, ale z jistého hlediska i obohacující a někdy dokonce trochu zábavný rituál? Doba i lidé se vyvíjejí, všechno se mění, stejně jako se mění každý měsíc tvář Luny a jak se cyklicky mění rovněž Bohyně. Žena je velice často nositelkou změn, proč se jim tedy bránit? Změna vám dá prostor pro změnu sebe sama, pro pokrok, hlubší dimenzi kněžky, pro radost, tvoření a rozvoj své vlastní kreativity.  

Z mnoha možností uvedu jednu, která je součástí mé knihy „Andělské rituály pro ženy“ (cca 300 stran s podrobným popisem sezónních, lunárních a jiných ženských rituálů), která by se měla objevit na pultech knihkupectví po polovině tohoto roku.

 

 

Průběh novodobého rituálu, přizpůsobeného moderního době (pyžamová menarche párty)

·       Spojte se matkou oslavenkyně, a požádejte ji o první kroky, potřebné k vykonání rituálu, nebo dokonce nechte celý průběh rituálu na ní. Ženská soudržnost a pospolitost je o sdílení, nikoli o zadržování informací pouze pro sebe.  

·       Předejte ji následující instrukce.

·       Kupte své dceři po prvních měsíčcích dárek, o jakém ona sama sní, a též nové, co nejhezčí pyžamo. Nebo noční košilku, pokud jí dává přednost.

·       Obvolejte její přítelkyně, anebo je svolejte prostřednictvím některé ze sociálních sítí, pokud vás z nich vaše dítě nevyloučilo, co se stává relativně často, a není nutné se nad tím nijak pozastavovat, nýbrž tuto okolnost plně respektovat.

·       Požádejte je o diskrétnost a zachování malého ženského tajemství a pozitivního spiklenectví.

·       Zjistěte od nich, na jaké filmy se vaše dcera ráda dívá (vaše představa o dceřiných zálibách nemusí být zcela objektivní).

·       Pozvěte je na pyžamovou párty v den, kdy se vaše dcera vrátí domů v určitý, předem známý čas.

·       Přizvěte též rodinné příslušnice, ke kterým má vaše dcera vřelý vztah (nezvěte nikoho z povinnosti nebo ze strachu, že se kdokoli urazí, pokud nebude moci být přítomen, jde o obřad vaší dcery, neměla by tedy mít na své oslavě nikoho, koho by sama nepozvala, pokud by pozývání bylo pouze na ní).

·       Připravte malou hostinu z jídel, které má ráda a neohlížejte se u toho na faktor zdravého stravování. Jde o jedinou oslavu tohoto typu v jejím životě, takže můžete udělat výjimku. Oslava má být její, nikoli vaše. Pokud zbožňuje dovezenou pizzu, raw food nebo čínská jídla, objednejte je.

·       Vyzdobte a příslušně k obřadu menarche svůj příbytek.

·       Vyčkejte pak už oblečené do pyžam, než se dcera vrátí domů.

·       Přivítejte ji tak, jak víte, že se jí to bude líbit. Každý nemá rád hlučné ovace a nadšené výkřiky. Obdarujte ji velkou kyticí rudých růží. 

·       Odevzdejte jí nové pyžamo, ať se k vám může přidat a zapadne mezi vás.

·       Předejte jí dárek a uvítejte ji mezi ženami.

·       Požádejte Bohyni, aby ji požehnala a provázela ji v průběhu jejího života jako ženy, nikoli už dívky.

·       Bude-li svolná, na znak opuštění věku dívek ji ustřihněte malou kadeř vlasů a odložte ji do hezké nové dózičky, kterou pečlivě uschovejte.

·       Nechte volně plynout konverzaci, ať přijdou ke slovu jak její přítelkyně, tak starší ženy z rodiny. Odevzdávejte si navzájem zkušenosti, poznatky, příběhy, ptejte se a odpovídejte na případné dotazy, smějte se (nepřipomínejte, prosím, žádné dceřiny trapasy a trapné historky z dětství, které se zdají humorné pouze vám, jí nikoli!).

·       Obraťte se na Bohyni, aby v rámci svých kompetencí umožnila vaší dceři proniknout co nejsnáze do hloubi ženských tajemství.

·       Pozvěte všechny zúčastněné na „hostinu“.

·       Udělejte si pak hezkou chvilku. Natřete si třeba všechny obličej čokoládovou, okurkovou nebo jinou zábavnější maskou. Můžete si u toho pochutnávat na čokoládových pralinkách s jahodovou nebo malinovou náplní a popíjet sekt, přirozeně dívky ten dětský.

·       Pusťte si film, tančete, poslouchejte hudbu, nebo dělejte cokoli, co vaší dceři udělá radost a umožní jí to začlenit se do kruhu dospívajících a dospělých žen.

Víc klasických, tradičních i novodobých, moderní době uzpůsobených rituálů budete mít příležitost poznat zde:

https://www.angelcity.cz/products/vycvik-knezek-zlate-luny/

 

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: