Rituál ubývajícího Měsíce

 

Každý lunární cyklus poskytuje možnost změnit snů v realitu. Je také příležitostí zbavit se negativních vlivů, které vám brání v materializaci přání v příštím lunárním cyklu. Luna vám dává sílu, co projeví na úrovni vaší energie. Pochopení aspektů lunárních fází vám pomůže porozumět sami sobě.

 

Každá fáze má svou vlastní energii. Uvádím seznam fází Luniy a energie, kterou vytvářejí. Kromě jiného můžete podle toho zvolit příslušný lunární rituál nebo kouzlo:

 

 

• Novoluní: nové začátky, optimismus, naděje, víra

• Přibývající Měsíc: budování, úspěchy, tvořivost, síla, růst, učení, pozitivní transformace

• Úplněk: hojnost, sklizeň, naplnění tužeb, realizace přání, sexualita, dosažení všech snů, ochrana

• Ubývající Měsíc: pouštění se starého, odklízení, očištění, uvolnění, osvobozování, zbavování se starých vzorců myšlení a chování, získávání nového prostoru

• Temný Měsíc: odpočinek, klid, mír, hluboká moudrost, prorokování a věštění, kontaktování svého vnitřního učitele a průvodce, vracení půjčených věcí

Ubývající Měsíc znamená, že je v přechodu od Úplňku k Novoluní. Fáze Temného Měsíce spadá do doby Ubývajícího Měsíce. Čas Ubývajícího Měsíce je vhodný k zbavování se nepotřebného nebo nefunkčního, také však smůly a negativních věcí či vlivů, nemocí a závislostí. Používá se pro kouzla, které ukončují vztahy nebo životní etapu, pro očistná kouzla a rituály. Fáze Temného měsíce je vynikající na zbavování se nezdravých vazeb či špatných návyků, rovněž pro rušení negativních kouzel a energií, též pro hluboký ponor do sebe sama, pro lepší pochopení svých strachů a vášní a pro prosazování spravedlnosti.

Ubývající měsíc je časem pro zpomalení a oddechovou pauzu. Při Ubývajícím Měsíci je vhodné zaměřit se na věci, které nechcete, aby se dál rozvíjeli nebo rostly, a taktéž na úklid skříní, zásuvek nebo třeba garáže.

Ubývající Měsíc je přípravou na Novoluní, což je doba velkých změn a transformace.

Rituál Ubývajícího Měsíce je nejlepší provádět před východem slunce. Před jeho vykonáním je třeba provést rituální očistnou lázeň.

Pomáhá, když se cítíte ve stresu, unavení, máte z něčeho strach, jste spíš negativní než optimističtí, vzteklí, zahořklí, nebo v depresi. Pokud se vám zdá, že se musíte zbavit negativní energie okamžitě, nečekejte na fázi Ubývajícího Měsíce. Prostě si ho udělejte hned.

 

Co budete potřebovat:

• 2 svíčky bílé

• 1 růžovou svíčku

• 1 černou svíčku

• šalvějové nebo myrhové kadidlo

• 1 čtvrtku papíru

• 1 pero

• mořskou sůl

• levanduli

• rozmarýnu

• 1 nehořlavou misku

• vaše vlastní pozitivní afirmace

 

Příprava: rituální lázeň:

1. Napusťte vanu příjemně teplou vodou.

2. Přidejte do ní mořskou sůl, levanduli a rozmarýnu.

3. Ponořte se do lázně až po krk.

4. Dýchejte zhluboka. Vdechujte vůni bylin, představujte si, jak se vyhlazuje vaše pleť a uvolňují všechny „kanály“ pro přijímání pozitivních energií.

5. Při nádechu vizualizujte, jak do vás vstupují léčivé energie, léčí vás a uvádí do stavu celkové dokonalosti.

6. Při výdechu si představujte, jak se rozpouštějí všechny negativní energie, které jsou nahrazovány novými pozitivními.

7. Zůstaňte pak v lázni ještě po dobu pěti minut.

 

Průběh rituálu:

1. Po koupeli zapalte kadidlo a vyčistěte jím svůj prostor.

2. Zažhněte bílou svíčku (symbol míru, čistoty a pravdy).

4. Rozjímejte chvíli nad tím, co pro vás znamená mír, čistota a pravda, a rovněž nad tím, co se odehrává právě teď ve vašem životě, a co v něm není v souladu s vašimi vnitřními hodnotami.

5. Zapalte černou svíčku (bude absorbovat transformující síly Měsíce).

6. Vizualizujte, jak z vás její světlo vytahuje veškerou negativní energii (bolest, vztek, napětí, strach, úzkost, smutek). Všechny tyto energie se v jejím plamenu transformují na pozitivní.

7. Vezměte papír a pero, poznamenejte si všechny věci, kterých se chcete zbavit nebo je nechat odejít. Napište všechno, na co si jen vzpomenete. Můžete u toho třeba plakat, dupat, křičet, pokud takovou potřebu pocítíte. Než budete pokračovat, počkejte, až budete mít pocit úlevy a očisty.

8. Popsaný papír dejte do nehořlavé misky a zapalte ohněm černé svíčky.

9. Uhaste černou svíčku.

10. Zapalte růžovou svíčku.

11. Odrecitujte nahlas své vlastní pozitivní afirmace. Opakujte je, dokud se budete cítit naprosto skvěle! Vaše afirmace jsou vaše pravda!

12. Uhaste růžovou svíčku.

Svíce můžete klidně použít u příštího rituálu. V případě opravdu hluboké deprese, smutku atd. vykonejte tento rituál tři krát za sebou (vždy večer), než nastane Novoluní.

 

Podobné rituály a obřady budou součástí Vcývku Kněžek Zlaté Luny (Škola lunárních mystérií s rituály všech lunárních fází a s mocnou lunární ženskou magií), který začíná 11.-12.3.2017. Víc tady: https://www.angelcity.cz/kurzy-a-seminare/vycvik-knezek-zlate-luny/

JUDITA KATONA PESCHLOVÁ