VÁNOČNÍ STROMEČEK PODLE HVĚZDNÝCH ZNAMENÍ PRO ŽENY

Snad vám v předvánočním finišování a u některých z vás, ženy moje milované, i ve stresu, přijde vhod trochu krátkého zastavení se zábavným přehledem znamení podle postoje k vánočnímu stromku a jeho zdobení. Bavte se a hlavně neblbněte :-) Nebo raději blbněte, ale s úsměvem na rtech a s klidem v srdci, zářivé Bohyně... 

 

Žena Beranka (nebo Beranice?):

Beranky obvykle nemají dostatek času na podobné záležitosti. Dárky většinou kupují na poslední chvíli. Druhem, výškou a vzhledem stromečku se příliš nezabývají, výzdobou rovněž ne. Nahodí na větve nějaké ty koule, řetězy a mají hotovo! Docela antistresový přístup, co říkáte?

 

Žena Býk (Býčice):

Dámy tohoto znamení dávají do výběru a výzdoby stromku takřka celou duši. Dokonce před ozdobováním postříkají stromeček vodou, aby déle vydržel! Pak ze svých tajných zásob vytáhnou spoustu různých barevných koulí, barevné stuhy, lesklé andělské vlasy a svíčky. Býčice prostě péči o vzhled stromečku milují.

 

Ženy Blíženci (Blíženkyně):

Blíženci ženského pohlaví se narodili s otevřenou jízdenkou do říše tvořivosti. Řeší každoročně dominantní barvu ozdob a ozdůbek. Čím zdobnější stromeček, čím dizajnovější, tím lépe. Spousta in ozdob, hromada elektrických nebo také jiných svíček, to je baví. Dokaží vykouzlit velice poutavý symbol Vánoc, to mi věřte!

 

Ženy Raci (Račice):

Račice nemají příliš v lásce ozdoby z plastu, dávají obecně přednost starému dobrému foukanému sklu. Nejraději mají zděděné ozdůbky, třeba po babičce, připomínají jim dětství, mládí a rodinu. Zbožňují, když se na ozdobování pýchy domova podílejí všichni členové rodiny, čím víc, tím líp, jsou schopné přivítat i blízké sousedy nebo přátele.

 

Ženy Lvice:

Lvice jsou manažerky výzdoby vánočních stromků: jako kreativní ředitelky (art director) požádají někoho jiného, aby si vlezl na žebřík, a pak „dirigují“: Přesuň tu červenou kouli trochu doprava, modrou víc nahoru, zelenou dolů, hvězda je nakřivo, narovnej ji! Stromeček milují bohatý, košatý a v zářivých zlatých barvách.

 

Ženy Panny:

Panny obvykle oblibují minimalistický styl. Vše ve stejné barvě, ozdob pomálu. Ty pečlivě ukládají z roka na rok na bezpečné bezprašné místo. Velice vzácně u nich najdete na stromečku něco fungl nového. Panny šílí, když zjistí, že koupily, případně dostaly nahnutý stromek nebo s křivou špicí.

 

Ženy Váhy:

Pro dámy tohoto znamení musí být všechno symetrické a vyvážené, žádná nerovnováha ani ve výzdobě stromečky. Musí ji mít pevně v rukou. Žádná ozdoba nesmí vyčuhovat z řady ani „sloupce“. Cítí velkou spokojenost, má-li stromeček doslova uměleckou hodnotu.

 

Ženy Štíři (Štírky):

Pro Štírky je jakákoli tradice, tedy také vánoční, velmi důležitá. Na jejich stromečku můžete pravděpodobně objevit medové perníčky, skleněné kuličky, andělské vlasy a podobně jako u Panen snad také ozdoby předávané z generace na generaci. Ve výzdobě nesmí chybět ani tradiční salonky. Vždy mají v záloze dekoraci na stůl nebo nějaké vánoční věnce, případně z minulých let, co kdyby ěco se stromečkem neklaplo?

 

Ženy Střelci (Střelkyně):

Střelkyně sní o obrovském stromečku, s vrcholem téměř po strop. A pokud možno, aby si jej všimli sousedé. Musí být krásný až nádherný, úplně ze všeho nejlíp pompézní, často ve více odstínech jedné barvy, se spoustou koulí. Nezřídka je mají rády ve stříbrné barvě. Mají v oblibě měnit styl výzdoby každý rok a sledují módní trendy i v tomto směru.

 

Ženy Kozorozi (Kozorožky):

Tyto dámy mají rády teplé barvy ve výzdobě stromečku. Obdobně jako Štírky milují tradici, nebudete tudíž překvapení, najdete-li na její vánoční pýše ozdoby ze slámy ve starém stylu. Pokud se některá z ozdob nerozbije, můžete si být takřka jistí, že se s ní na Kozorožím stromku setkáte opět příštím rokem.  

 

Žena Vodnář (Vodnářka):

Je dost možné, že Vodnářky vybalí den před Štědrým večerem umělý stromek. Pokud nikoli, nebudou se příliš trápit, bude-li ten živý zakrslý. Mnohem důležitější totiž pro ně může být, aby co nejvíc zářil, blikal, svítil, ani světelná hra, která irituje sousedy a kolem jdoucí jim vůbec nepřekáží.

 

Ženy Ryby:

Ach jo, Rybičky! S velkou pravděpodobností nechají všechno na poslední chvíli. Narychlo jsem ji sice podaří něco sehnat, kupříkladu někoho uhovoří se slzami v očích. A poté zavalí stromeček tunou ozdob. Může se stát, že ten to neunese a dříve nebo později spadne.

Krásné svátky drazí moji a neberte nic, ani sebe sama až tak vážně, humor je přece skutečně slastným kořením života!

JUDITA KATONA PESCHLOVÁ