Jeden z mnoha dávných článků o mně:

Věštění z karet aneb kartami posedlá

Češi jsou šestým nejméně věřícím národem na světě. Před námi je jenom Švédsko, Vietnam, Dánsko, Norsko a Japonsko. Otevřeně mluvit o víře se moc nenosí, stejně tak se nenosí říkat, že chodíme k léčitelům, navštěvujeme psychologa nebo věříme kartám.

JUDITA PESCHLOVÁ

"Lidi si myslí, že jsme smrtelně vážní lidé v černých pláštích, ale můj názor je, že tarot i život jsou o humoru a smíchu," říká.
Judita je původem Slovenka. Za socialismu dělala turistickou průvodkyni a dosud provádí po Praze a v Evropě. Miluje historii, divadlo a mytologii, umí šest jazyků, přeložila několik knih z oblasti esoteriky, sama dvě napsala a přispívá do několika ženských časopisů na Slovensku.
Nohy na zemi …
Karty vykládá už 25 let. I když od malička měla zvláštní schopnosti, kartám se bránila.
"Jak dítě jsem vídala víly, měla zážitky rozšířeného stavu vědomí, i dnes jsem schopná vzpomenout si třeba na svoje vlastní narození. Myslela jsem, že to tak mají všichni. Dlouho mi trvalo, než jsem se naučila žít v realitě. Teď mám přece jenom 'nohy na zemi a hlavu v oblacích'." 
První karty dostala Judita omylem a v samizdatovém vydání a k výkladu ji donutila kamarádka. Vše se do puntíku splnilo.
Teprve po třicítce, když odešla do Prahy, kde absolvovala psychoterapeutickou fakultu i výcvik, se začala kartám plně věnovat.
"Tarot je okno do duše. Připadá mi neetické nahlížet do lidských duší a nevědět jak zacházet s tím, co uvidím, proto jsem studovala různé obory s touto tematikou."
Kromě tarotu se Judita věnuje ještě andělské terapii, která trochu kompenzuje "upřímný" tarot tím, že je vždy laskavá a povzbuzuje sebevědomí.
"Mým cílem není, aby na mně byl klient závislý. Naopak. Tím, že přijde na karty, tak trochu odevzdává své starosti do mých rukou. Ale já si přeju, a o to se snaží i klienti chodící na skupinu, aby se naučil řešit problémy vlastními silami."
Judita si sama karty nevykládá: "Mám takovou mentální sílu, že si vytáhnu přesně ty karty, které chci."