JAK SI VYBRAT TAROTOVÉ KARTY

Nezřídka se na svých kurzech i v průběhu osobních konzultací setkávám s otázkou, jak si vybrat tarotový soubor, který by byl nejvhodnější pro konkrétní, většinou tázající se osobu. Často odpovídám, že podle toho, které nejvíc osloví toho, kdo se ptá nebo toho, kdo hledá toho „správného tarotového parťáka“. Dnes bych vám však chtěla umožnit do této problematiky nahlédnout hlouběji.

Sama mám doma několik desítek tarotových sad, mnoho andělských a jiných druhů karet. Někdy zůstávám u jedné sady tarotu pár dní, jiny měsíců. Časem jsem přišla k závěru, že nejenom u mne, ale také u většiny dalších lidí platí, že si vybírají takové karty, které zobrazují, potažmo symbolizují to, co se právě děje v jejich životě! Oblíbené karty tedy vypovídají mnohé o fázi života, kterou právě procházíte, o tom, jak se cítíte, co řešíte, na co myslíte, čím se zabýváte.   

Začala jsem se aspektem výběru (řekněme u některých dokonce "muk výběru) Tarotu zaobírat víc. Vysledovala jsem, že buďto já nebo moji klienti a žáci si v rušných, turbulentních, náročných a stresujících časech vybírají zcela jiné karetní sady, jako v době, když experimentují, snaží se o spoustu nových věcí, mnoho cestují, zažívají dobrodružství, jiné zas, když řeší partnerské vztahy, odlišné v etapě, v níž je u nich v popředí otázka kariéry nebo životního poslání, a zcela jiné, pokud jsou klidní, mají v sobě mír a hledají v životě jednoduchost. Třeba u těch posledních jmenovaných je výtvarná stránka rovněž jednoduchá, dává dostatek volného prostoru pro vlastní intuici a rovněž pro relaxaci. 

U začátečníků často sehrává roli jejich přesvědčení, že čím více symbolů na jednotlivých kartách, tím víc informací získají. Později mohou získat pocit, že méně je více.  

Záliba v jednoduchosti zobrazení v tarotových kartách může ale též odrážet úsilí o eliminaci nepořádku ve vlastním životě, nebo třeba podrážděnost hledajícího související s lidmi, kteří mluví příliš mnoho a on sám se nikdy nedostat ke slovu.

Takže pro ty z vás, kteří chtějí vědět, jak vybrat ten „správný“ Tarot: zvykněte si, že byste jej měli měnit, pokud ucítíte, že s ním jaksi už nejste v souladu, nebo vás dokonce nudí, případně se vám zdá, že s vámi jaksi nekomunikuje anebo dává zmatečné odpovědi! Všímejte si, co se právě teď děje ve vašem životě. Jste ve stadiu jakékoli životního přechodu, změny, přesunu, anebo jste se alespoň na jistou dobu pohodlně v něčem „usadili“? Zeptejte se sami sebe: „Co mám chtít právě teď nejvíc? Chci víc vzrušení, dobrodružství, změnu, stálost, pohodlí nebo ještě něco zcela jiného?“

Můj typ pro vás: Vyberte si tarotovou sadu, která odráží jak váš momentální život, tak to, po čem ještě toužíte. Neomezujte se pouze na to, co máte teď, vydejte se za hranici svého komfortu.

Chcete se dozvědět víc? Dejte sami sobě dárek a zapojte se s námi do hravého, zábavného, netradičního a možná i dobrodružného učení se Tarotu na kurzu 9.-10. ledna 2016, o prvním úplňku nového roku, který přeje věcem mezi nebem a zemí, tajemstvím a jejich odhalování, učení se kouzelným dovednostem.   

JUDITA PESCHLOVÁ, www.angelcity.cz, judita.peschlova@gmail.com

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje: